Giriş yaparak siteyi daha kapsamlı kullanabilirsiniz veya Buradan üye olabilirsiniz.

FIRSAT !!! ADVANCE PARİS SMART BX1 POWER AMPLİFİER ( Class A ) Bireysel

Reference
85
İlan Tarihi
11 Şubat 2022
Model
Advance Paris Smart
Elektronik Marka
Other

Fiyat: 7.500 TL


dvance Paris BX1, yıldönümü Smart serisinden zarif bir üst düzey güç amplifikatörüdür. Bu amplifikatör bağımsız bir bileşen olarak işlev görebilir veya Smart line'ın diğer cihazlarıyla (AX1, DX1 veya PX1) eşleştirilebilir.

Akıllı hat için geleneksel iletişim becerileri de bu amplifikatörde mevcuttur - dengeli XLR veya analog RCA giriş konektörleri giriş anahtarlamadan sorumludur ve 2 set tam boyutlu hoparlör terminali, 2 farklı hoparlör seti bağlamanıza ve 2 ses bölgesi uygulamanıza olanak tanır çeşitli kombinasyonlarda.

Teknik olarak: 480 VA toroidal transformatör üzerindeki güç bölümü, 2 x 6800 uF filtre kapasitörleri, Toshiba transistörleri. Yüksek Bias modunda çalışabilme (A sınıfında) ve yük arttığında otomatik olarak AB sınıfına geçebilme. Güç 2x105 W (8 ohm) veya 2x150 W (4 ohm).

Advance Paris BX1'in Özellikleri:

  • Maksimum çıkış gücü: 2x105W (8 ohm), 2x150W (4 ohm)
  • Frekans yanıtı (-3dB) 10Hz-50kHz
  • Bozulma <%0.03
  • Sinyal gürültü oranı > 98 dB
  • Deniz su samurları > 70 dB
  • RCA giriş empedansı 20 kOhm
  • Giriş empedansı XLR 38 kΩ
  • Güç kaynağı 115-230V
  • Boyutlar Y.160 x U.230 x D.309mm
  • Ağırlık 8,5 kg (9,2 kg ambalajlı)

sesini Smart AX1 artı Smart BX1 güç amplifikatörü kombinasyonunun sesiyle karşılaştırarak BX1 güç amplifikatörüne yükseltmeden kimin yararlanacağını belirledik.

SACD, Deutsche Grammophon, Wolfgang Amadeus Mozart, Klarnet Konçertosu, A major, KV 622, 1st Allegro, Hoparlör Nubert nuLine 34 ve Canton Chrono 586 DC:

Özellikle 20 metrekareyi aşan daha geniş dinleme odasında, klasik müzik sevenler için bir yükseltme kesinlikle faydalı olacaktır. nuLine 34 ile bağlantılı olarak bile, yüksek frekans aralığındaki detay ve parlaklık seviyesi artar. Yüksek seviyelerde daha iyi ayırt etme yeteneği de duyulabilir. Büyük Kanton zemin hoparlörü ile birlikte BX1'in avantajları daha da belirgin hale geliyor. İlk Allegro'nun yüksek dinamik aralığı duyulabilir bir şekilde daha güvenilir çıkıyor, seviye kararlılığı doğal olarak artıyor. BX1, 30 metrekareye kadar olan yerlerde ses sağlamak için de kullanılabilir. Yüksek frekans aralığında daha fazla parlaklık, agresif olmadan her zaman duyulabilir.

SACD, "James Bond Temaları", Kraliyet Filarmoni Orkestrası tarafından 007 tema melodilerinin orkestra sunumu":

"From Russia With Love" ve "Live And Let Die" şarkılarında, özellikle daha büyük Kanton ayaklı hoparlörlerle birleştirildiğinde olgun bir performans. Her iki şarkı da hiçbir şeyden yoksun: Dinamikler, açık, canlı bir yüksek frekans aralığı, sıkı, vurgulu bir bas ve ikna edici seviye kararlılığı. Küçük güç amplifikatörünü satın almak kesinlikle seviyeli arkadaşlar için değil, aynı zamanda dinamikler ve çözünürlük sevenler için de faydalıdır. Ancak duyulabilir şekilde artırılan ince dinamikler de BX1'i çekici kılıyor. Ses reprodüksiyonunun karizması üzerinde önemli bir etkisi olan küçük ses detayları daha canlı ve doğru bir şekilde sağlanır.

SACD, Schiller: "Hayat":

Diğer örneklerde olduğu gibi, çözme gücü artar. Kaba ve ince dinamikler optimize edilmiştir. Yüksek frekans aralığı daha fazla uzamsallık geliştirir. Bas aralığında büyük kazanç - daha fazla ifade, daha iyi hassasiyet, daha fazla vurgu. Yüksek seviyelerde bile tüm akustik unsurların birbirinden daha iyi ayrılması. "I've Seen It All" şarkısında bas, Smart AX1'dekinden bile daha güçlü görünüyor ve ayrıca daha iyi, daha net konturlara ve daha fazla derinliğe sahip. Genel olarak, güç amplifikatörü daha güvenli, aynı zamanda daha fazla plastik genel reprodüksiyon sağlar. Darbelere göre hareket eden BX1 her zaman "doğru noktaya" ulaşır.

Canton Reference 5 K ile test serileri:

Şimdi büyük Canton Reference 5K'yı bağladık ve Mysterious Art'ın tek hit harikası "The Omen"i CD'den dinledik. Başta şaşırdık - küçük güç amplifikatörü iki Reference 5 K'yi mükemmel bir şekilde çalıştırıyor. Elbette, bu konuda net olmalısınız, Kanton daha fazla güç iletebilir. Ancak sağlam bas, belirgin derinlik, muazzam dinamikler ve yüksek ses seviyesinde bile hala mevcut olan yoğun üç boyutluluk ile BX1 kendini ilgi odağı haline getiriyor. 699 EUR, dürüst olmak gerekirse, zaten çok iyi olan Smart AX1 için 899 EUR'luk düşük bir satın alma fiyatıyla zaten bir kelimedir, ancak küçük iki kanallı güç amplifikatörü de çok fazla güç sağlar. Vokal öğelerin hoparlörlerden iyi bir şekilde ayrılması, kusursuz hassasiyet - BX1 nasıl ikna edileceğini biliyor. Hala Mysterious Art'ın "Humunculus - Man Of Glass" şarkısını duyuyoruz. Burada da BX1 yapı, hacim ve vurgu ile tekrar puan alır. İki Canton Reference 5 K elbette aynı zamanda yetenekli "akustik şiddetin uygulayıcıları"dır, ancak küçük güç amplifikatörü - örneğin girişteki paramparça cam ile - bu kadar dinamik ve canlı çalışmasaydı, genel ses performansı bu kadar iyi olmazdı. başarılı.

Model
Advance Paris Smart
Elektronik Marka
Other