Hakkımızda

Hakkımızda

Hodigo.com, 20 eylül 2021 yılında, Türkiye’de faaliyete giren, ÇIZGI TURIZM BILGISAYAR VE REKLAM HIZM.SAN.TIC.LTD in isiyatifinde yer alan bireysel ve ticari ilanların yer aldığı bir web sitesidir. İş modeli, bireyler için ücretsiz hizmete ve yerel arz ile talebi birbirine bağlamaya dayanmaktadır.

Hodigo.com sitesi, çok büyük emekler ve büyük zorluklar sonunda gerçekleştirilerek 01 kasım 2021 tarihinde internet sanal ortamına katılacaktır. Hodigo.com sitesinin felsefesi ve amacı şunlardan ibarettir:

1 – 21 yüz yıla girerken dünya çapında gözlemlediğimiz üzücü şeylerden bir tanesi maalesef eşyaların, mobilyaların, elektrikli araçaların, vs… çok çabuk bir şekilde atılarak çevre kirliliğine yol açtığıdır. Halbuki eşyalarımızı basit nedenler yüzünden atmak yerine onları satarak ikinci bir hayat vermektir. Ayrıca çevre kirliliğini önlemeye dair kendi çapımızda küçücük bile olsa üzerinde yaşadığımız Dünyamıza büyük bir katkıda bulunabiliriz.

2 – İnternet ortamında, ekonomik veya diğer  nedenler yüzünden insanların ellerindeki mal, mülk, eşya, gibi ikinci el olmak üzere satmak istedikleri nesneleri ücretsiz bir şekilde, kendi çevrelerinde satabilmelerini hedefleyen güvenli bir satış ortamı yaratmak.

3- Sitemize üye olan bireysel ve kurumsal kullanıcılardan, ücretsiz ilan verdikleri taktirde kesinlikle hiç bir ücret alınmamaktadır.

4- Hodigo.com sitesi teknolojik alanda yer alan en son yazılım ve tasarım türleri ile etkileşimli uygulamalar yaratan teknik ile ortaya konulmuştur. Bunun amacı; aradığınız mal, mülk, eşyaya, ya “Google Haritasında“, yada “Çevremde Ara” opsiyonuyla çevrenizde bulmanızı kolaylaştırmaktır.

5- Hodigo.com sitesinin amaçlarından bir tanesi ise; esas olarak satmak veya satın almak isteyen bireyleri birbirine bağlayan ortak bir tüketim platformu yaratmak.