Giriş yaparak siteyi daha kapsamlı kullanabilirsiniz veya Buradan üye olabilirsiniz.

Yalım D. İlköğretimden Üniversiteye tüm derslerde sizinleyim Bireysel

Reference
115
İlan Tarihi
11 Şubat 2022
Ders Yeri
Önline Eğitim
Cinsiyet
Erkek

Fiyat: 300 TL


Kişisel Bilgiler

İstanbul (Erkek) Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü mezunuyum. Yüksek lisansımı yine matematik üzerine Almanya'da Heidelberg Üniversitesi'nde yaptım. 7 sene Almanya'da yaşadım. Öğrencilik hayatım süresince ve sonrasında onlarca kişiye özel ders verme fırsatım oldu.

Matematik derslerinde standart ilköğretim ve lise müfredatında çoğunlukla amaçlanmayan, öğrencinin matematiksel kavramlar arasındaki neden-sonuç ilişkilerini ve ispat mantığını içselleştirmesini hedefleyen bir yaklaşımı benimsiyorum. Öğrencinin ancak bu şekilde, farklı soru tipleriyle karşılaştığında yaratıcı çözümler geliştirebileceğini düşünüyorum. Formül ve çözüm yöntemi ezberletmeyi prensip olarak doğru bulmuyorum. **

Dil derslerinde ise sınav odaklı olmayan, öğrencinin dili edinim sürecini ön plana çıkaran bir yaklaşımdan yanayım. Bir konuyu işlerken 4 becerinin (okuma, dinleme, yazma, konuşma) birlikte uygulanmasına ve geliştirilmesine gayret ediyorum. Bu sırada temel hedef öğrencinin dilde akıcılık kazanması olduğundan "dinleme" ve "konuşma" becerilerine özellikle önem veriyorum. Bunu yaparken öğrencinin seviyesine, tercih ettiği dil öğrenme metotlarına ve ilgi alanlarına yönelik kitap, makale, film, video, bilgi kartı (flash card) gibi görsel ve işitsel materyallerden faydalanıyorum.

Matematiği, İngilizceyi veya Almancayı sıkıcı ya da sevimsiz görmekten bıkmış, severek öğrenmek isteyen herkesle ders yapmaya hazırım.

Ders Yeri
Önline Eğitim
Cinsiyet
Erkek

Etiket:

özelders